Poradnik

Kliknij na interesujące Cię pytanie aby zobaczyć odpowiedź

Jak zamówić garaż?

W pierwszej kolejności należy skonfigurować odpowiedni obiekt, a więc wybrać typ garażu, jego wymiary, rodzaj poszycia i dodatki takie jak okna, drzwi czy bramy uchylne. Konieczne jest również wskazanie adresu montażu. Nasze usługi wykonujemy na terenie całego kraju.

Niezbędne dane, które muszą Państwo podać, aby złożyć zamówienie na nasze konstrukcje:

 

  1. Imię i Nazwisko zamawiającego
  2. Adres, pod którym powinien zostać wykonany montaż
  3. Dokładny opis zamawianego przez Państwa garażu
  4. Numer telefonu zamawiającego
  5. Alternatywny numer telefonu


Na życzenie wystawiamy naszym Klientom faktury VAT.

Jak przygotować podłoże?

Należy pamiętać o tym, że przed montażem blaszanego garażu teren powinien być przygotowany we właściwy sposób. Podłoże musi być przede wszystkim wyrównane i wypoziomowane, aby można było zainstalować konstrukcję w sposób bezpieczny i stabilny.

W celu przygotowania optymalnej powierzchni pod garaż, powinno się umieścić z tyłu, z przodu oraz na środku garażu płyty betonowe bądź ciężkie cegłówki.

Istnieje także alternatywne rozwiązanie, polegające na wylaniu betonowej wylewki o wymiarach odpowiadających wymiarom zamówionego garażu blaszanego. Najlepiej jest wykonać wylewkę z zapasem nawet kilkunastu centymetrów na szerokości i długości.

Rzadziej stosuje się trzeci sposób, a więc przygotowanie betonowego fundamentu, którego rozmiary będą dopasowane do rozmiarów zamówionej konstrukcji.

UWAGA! Klient po zakończonym montażu konstrukcji powinien natychmiast przykotwiczyć ją do podłoża. Mogą to również wykonać nasi pracownicy, jednak wówczas konieczne jest wniesienie odpowiedniej opłaty.

Uzyskanie pozwolenia na budowę

Prawo Budowlane - Art. 29, rozdz. 4, pkt 2, który mówi:
"Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolnostojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki.”

Pozwolenie na budowę wg Urzędów Miasta i Gmin:

Należy pamiętać o tym, że każdy Urząd Miasta lub Gminy może mieć inną interpretację i wytyczne dotyczące pozwoleń. W celu uniknięcia problemów, optymalnym rozwiązaniem jest udanie się do swojego urzędu. Pracownicy placówki muszą posiadać aktualną wiedzę na temat obowiązujących przepisów i z pewnością udzielą pomocy, doradzając w kwestii uzyskania pozwolenia na budowę garażu.


Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 888 886 527 lub 884 700 027, jak również do kontaktu mailowego: biuro@stalmat-garaze.com.pl.

 

 

 

 

 

        

Masz jakieś pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami! 888 886 527 884 700 027

Kontakt